„SPA” to nic innego jak skrót łacińskiego „sanitas per aquam” – czyli zdrowie dzięki wodzie lub zdrowie poprzez wodę. Odświeżające kąpiele w gorącej wodzie to optymalny relaks i wypoczynek.
Wyobraź sobie, że przez pół godziny nie robisz nic: siedząc lub leżąc w komfortowej pozycji w bajecznie ciepłej wodzie, twoje mięśnie rozluźniają się pod wpływem różnych prądów wodnych i pęcherzyków powietrza, twoja głowa spoczywa na miękkiej poduszce, odczuwasz spokój i ulgę, która obejmuje całe twoje ciało.
Jacuzzi czyli minibaseny SPA są idealnym miejscem do pozbywania się stresów i nerwowego napięcia w bardzo przyjemny sposób. Unikalne wzornictwo komfortowych siedzeń i leżanek, zespoły hydroterapeutyczne dysz, gwarantują przyjemne doznania oraz poprawę zdrowia i kondycji fizycznej. Nawet krótki 30 minutowy pobyt w jacuzzi skutecznie likwiduje uczucia napięcia, niepokoju czy depresji. Podczas relaksu w SPA wytwarzane endorfiny zmniejszają uczucie bólu i pozwalają na uzyskanie efektu całkowitego odprężenia i uczucie dobrego nastroju.

Szczególnie polecamy wizytę w SPA po stresującym dniu, intensywnych ćwiczeniach fizycznych oraz do rehabilitacji.
Podczas uprawiania sportu lub innych czynności fizycznych tysiące mikroskopijnych włókien mięśniowych intensywnie kurczą i rozciągają się na przemian. Efektem tego jest wydzielanie się i kumulowanie w mięśniach kwasu mlekowego, to z kolei jest powodem powstawania bólu, sztywności mięśni i zmęczenia. Masaż w gorącej wodzie w SPA intensyfikuje krążenie krwi i szybkie odbieranie kwasu mlekowego z tkanek mięśniowych, a tym samym swobodniejsze ruchy. Zmęczenie i ból ustępuje dając Twojemu ciału uczucie pełnej rekreacji.