„wSPAniały odpoczynek z klimatem Afryki”

to zestaw zabiegów SPA, które pozwolą Ci wybrać się w podróż marzeń, rozbudzić zmysły, rozgrzać i odprężyć ciało, wsłuchać się w odgłosy bębnów, natury i poczuć się jak w prawdziwej, gorącej Afryce. Afryka, to ogromny, piękny kontynent, ale dla nas często jeszcze odległy, nieznany,dziki i jednocześnie ciekawy. My Europejczycy jesteśmy często zabiegani, zmęczeni, a tam ma się wrażenie, iż czas stoi w miejscu, że nikt się nie spieszy, a życie płynie spokojniej i radośniej. Taki właśnie klimat ciepła i spokoju mogą Państwo przeżyć podczas jednej z proponowanych „podróży zmysłów”, rytuału/zabiegu:

Wodospad Wiktoria – najlepszym miejscem do zobaczenia Wodospadu Wiktorii są okolice Livingstone w Zambii. Wodospad ma szerokość całej rzeki Zambezi, czyli dystans 1700 m i spada w dół granitowych występów skalnych do  108 m powodując ogromny łomot spadającej wody. Promienie słońca stwarzają niezliczone tęcze w mgle i kropelkach wody nad wodospadem. Mgła góruje 300 m nad wodospadem i jest widoczna z odległości nawet 60 km. Najbardziej niezwykłym zjawiskiem jest tęcza widzialna nocą przy świetle Księżyca. Wodospady mają w sobie coś, co nas uspokaja, fascynuje, a jednocześnie pobudza, to ogrom naturalnej siły i mocy, której tak często potrzebujemy w naszej codzienności.

Rytuał „Wodospad Wiktoria” w Kompleks Wola Justowska został przygotowany z myślą dla tych, którzy potrzebują odpoczynku, a jednocześnie nabrania nowej siły, energii korzystając z naturalnej aury wody.

Zabieg rozpoczyna się ciepłą kąpielą w jacuzzi, nad którym unosi się delikatna mgiełka. Następnie w scenerii kominka lub świec, przy Afrykańskiej muzyce na całe ciało (z wyłączeniem twarzy) robiony jest peeling, a później ciepłym olejkiem masaż (ręce, ramiona, twarz, głowa, szyja). Po zakończonym masażu przechodzimy na relaks w morski mikroklimat groty solnej, gdzie przy szumie wody „odpływamy” w nieznane…

Jest to rytuał równoważący i regenerujący psychikę, wygładzający i natłuszczający skórę oraz stymulujący krążenie krwi.

Czas trwania rytuału 3,5 godziny.

Koszt dla jednej osoby: 350 zł
dla dwóch osób: 600 zł

Sahara, leży w północnej Afryce, między Oceanem Atlantyckim na zachodzie a Morzem Czerwonym na wschodzie. Promienie pustynnego słońca sprawiają, że jest to jedno z najgorętszych i najbardziej suchych miejsc na Ziemi. Temperatura powietrza często przekracza 40°C.

Rytuał „Piaski Sahary” rozpoczyna się seansem w aromatycznej saunie. Sauna to jeden z najbardziej efektywnych i przyjemnych sposobów na oczyszczenie wewnętrznych organów i skóry z toksyn, które przez lata gromadzą się w naszym ciele. Następnie w ciepłej scenerii „tysiąca świec” robiony jest najpierw peeling całego ciała, a następnie rozgrzewający masaż kręgosłupa i nóg, któremu towarzyszy rytuał ciepłego piasku pustyni. Po takim zabiegu przyswajalność mikroelementów w grocie solnej jest mocno zintensyfikowana, a koloroterapia i muzykoterapia jeszcze bardziej ukoją nerwy.

Jest to rytuał wyciszający, rozluźniający, oczyszczający i nawilżający. Polecany szczególnie na wzmocnienie systemu immunologicznego.

Czas trwania rytuału: 3 godziny

Koszt dla jednej osoby: 300zł
dla dwóch osób: 500zł

Zanzibar – to tropikalna wyspa u wybrzeży Afryki Wschodniej. Składa się z Unguji (popularnie zwanej właśnie Zanzibarem) i Pemby. Na tej dość małej wyspie jest mozaika czterech kultur: afrykańskiej, hinduskiej, arabskiej i europejskiej, która sprawia, że Wyspa spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających poszukiwaczy 100% egzotyki.

Rytuał „Plaże Zanzibaru” to niepowtarzalna uczta dla zmysłu węchu, prawdziwa aromaterapia w połączeniu z peelingiem ciała i masażem układu limfatycznego, szyja, uszy, głowa, twarz. Oferujemy wieloraką gamę zapachów, do wyboru na miejscu. Rytuał kończy się  pobytem w grocie solnej, gdzie duży stopień jonizacji powietrza wpływa bardzo korzystnie na prawidłowy przepływ energii kanałami energetycznymi do wszystkich narządów organizmu.

Rytuał „Plaże Zanzibaru” daje poczucie lekkości, otwartej głowy, pobudza kreatywność i przysparza radości. Jest to rytuał polecany przede wszystkim dla ludzi przepracowanych umysłowo, z poczuciem tzw. „ciężkiej głowy”, rozbieganych myśli.

Czas trwania rytuału: 2,5 godziny

Koszt dla jednej osoby: 230zł
dla dwóch osób: 420zł

Afryka – to drugi pod względem wielkości kontynent na Ziemi, ma 30,37 mln km² powierzchni, czyli ponad 20,3% ogólnej powierzchni lądowej naszego globu. Przechodzi przez niego południk 0°, obydwa zwrotniki i równik. Jest to kontynent bardzo zróżnicowany i nadal w dużej mierze niedostępny, tajemniczy, a jednocześnie fascynujący. Każdy znajdzie w niej coś dla siebie ciekawego, niepowtarzalnego. Kto raz odwiedził Afrykę, ten ma pragnienie powrotu do niej.

„Pełnia Afryki”, to rytuał, podczas którego proponujemy Państwu całą gamę zabiegów SPA, począwszy od kąpieli w jacuzzi, poprzez nagrzanie, oczyszczenie organizmu z toksyn w aromatycznej saunie i peelingiem całego ciała, przeplatane „odżywianiem” organizmu mikroelementami w grocie solnej, następnie ciepłym, wonnym masażem całego ciała w scenerii palącego się kominka lub „tysiąca świec”, a zakończony błogim odpoczynkiem przy relaksującej muzyce w grocie solnej.
„ Pełnia Afryki”,  to rytuał dla ciała i zmysłów, gdzie ma się poczucie, że nikomu nigdzie się nie spieszy, a czas jest przeznaczony tylko dla nas. Jest to zabieg oczyszczający, odprężający, relaksujący i jednocześnie pobudzający do życia, dający poczucie spełnienia marzeń.

Czas trwania  rytuału 4,5 godziny.
Rytuał ten jest polecany dla par lub nawet  dla 4 osób (krewnych, znajomych, przyjaciół).

Koszt dla jednej osoby: 400 zł
dla 2 osób: 650 zł
dla 3 osób: 900 zł
dla 4 osób: 1100 zł

 

Każdemu zabiegowi towarzyszy rytuał picia afrykańskiej herbatki w miłej atmosferze.